بررسی تلویزیون led و قشنگ LED 3D Smart TV
حدود 50 سال پیش و در دهه 60 میلادی شرکت نسبتا کوچک با نام گلداستار (GoldStar) در کره جنوبی، اولین تلویزیون تهیه کره را طراحی و تولید نمود. چندین سال بعد، این کمپانی افزایش چشم گیر و ارتقا خط تولید محصولات صوتی و تصویری، به ال‌جی تغییر نام یافت و توانست دنبال نمودن همین روند صعودی، در سال 2009 میلادی، عنوان دوم را در لیست بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلویزیون در جهان بـه خود اختصاص دهد. اما LG در سال 2013 عرضه‌ی دریایی از انواع و انواع تلویزیون‌های LED وOLED، توانست به مرکز تذکر علاقه‌مندان دستگاه های صوتی و تصویری تبدیل گردد. نسل 2013 سری 7 تلویزیون‌های این شرکت که در ایالات متحده نامLA7400 ، در اروپا با نام LA740V و در خاورمیانه نام LA74000 معرفی شدند، تلویزیون‌هایی رده بالا امکاناتی فوق‌العاده، که در سایزهای مفرق برای سلیقه ها و نیازهای مختلف عرضه شدند. انتخاب یکی از مد ‌های 42، 47، 55 و یا 60 اینچی تولید شده توسط ال‌جی، شما این امکان را خواهد داد که یک تلویزیون فوق‌العاده داشته باشید. این تلویزیون توانایی نمایش فیلم زیبا ‌های سه بعدی را دارد؛ هوشمند است و درگاه های متنوعی در آن بـه چشـم می‌خورد. هر چند که فرق ‌هایی بین سری 7 و 8 ال‌جی که پیش از آن بـه آن پرداختیم وجود دارد و نمی‌توان آن را قدرتمندترین محصول ال‌جی دانست ولی در عین حال نمی‌شود به آسانی از کنار آن گذشت. دیجی کالا در نقد و نقد LA74000 همراه شوید.

بررسی تلویزیون هوشمند و زیبا 40F6450,تحلیل تلویزیون حرفه ای و زیبا 40F6450
طراحی و امکانات


اما بـه درستی می‌توان فهمید که در طراحی LA74000 این روند افزایش چشـم گیری داشته است. ی که برای اولین بار این تلویزیون را روشن می‌کنید، قاب 10 میلی‌متری دور صفحه نمایش شما را شگفت زده خواهد کرد! به علاوه باریک بودن قاب دور صفحه نمایش در محصولات ال‌جی باعث شده‌ تا ابعاد کلی محصول نسبت به مـدل ‌های رقیب صفحه نمایش سایز، کوچک‌تر باشد.
ابعاد این مـدل ‌ها از اکثر تلویزیون‌های سایز و رقیب کوچک‌تر و جمع و جورتر است؛ ضخامتشان نیز نزدیک بـه 35 میلی‌متر شده است، بـه همین فوق‌العاده باریک می‌باشند. هرچند که خواندن این عدد هیچ در اولین باری که به صفحه این تلویزیون خیره می‌شوید به کار نخواهد آمد زیرا قطر کم قاب این تلویزیون شما را شگفت زده خواهد کرد؛ تنها در قسمت پایین قاب جایی که لوگو ال‌جی در میانه آن قرار می‌گیرد کمی افزایش پیدا کرده که این امر در بین تولید کنندگان اتفاق تازه ای نیست.


می‌توان گفت که درگاه های تعبیه شده برای این محصول در نوع خود و برای مصرف های عادی کاملا بهینه به نظر می‌رسد، نظر بـه این که محل قرارگیری ورودی‌ها و درگاه ها گونه ایست که اگر نیاز اضافه کردن دانگل خاصی داشته باشید هیچ محدودیتی مواجه نخواهید بود، کما این که ممکن است در برخی تلویزیون‌های بسیار گران قیمت این مساله کاملا مشهود است.


قلب تپنده تعبیه شده توسط ال‌جی یک پردازنده دو هسته ایست که سعی دارد هیچ گونه لگ و تأخیری در انجام دستورات محوله نداشته باشد. شما بدون هیچ مکثی می‌توانید به دنبال محتوای مورد علاقه در اینترنت باشید، وب گردی بکنید و یا طیف وسیع ی از فرمت های صوتی و تصویری را از طریق درگاه های USB به آن متصل و پخش بکنید .
در LA74000 شرکت ال‌جی از تعداد بی‌شماری از فناوری‌های انحصاری برای تولید تصویر بهتر مصرف کرده است که می‌توان گفت مهم‌ترین آن‌ها موتور پردازش تصویر تریپل ایکس دی است.
ال‌جی ترجیح داده است از تکنولوژی 3D بـه شکل پسیو (Passive) مصرف نماید ، در نتیجه عینک‌های مورد نیاز شما آسان تر بوده و نیاز شارژ ندارند، سبک هستند و شما راحتی قادر به مصرف از آن‌ها خواهید بود. ولی در وقت مصرف از عینک‌ها و تماشای فیلم زیبا ‌های سه بعدی اگر از کناره ها به تلویزیون نگاه بکنید عمق عکس های مطلوب نیست و این یکی از ضعف‌های موجود در سری 7 ال‌جی است.
این محصول از قابلیت مصرف تمام صفحه همزمان دو بازیکن پشتیبانی می‌کند. هرچند که در حالت عادی چنین قابلیتی غیر فعال است و شما با عینک‌های در حالت عادی قادر مصرف از آن نیستید و باید در منوی اصلی و در قسمت MY Apps مورد مورد نظر را فعال بکنید و عینک‌های مناسب این امکان را خریداری و یا جابه‌جایی شیشه های دو عینک مالک آن شوید.

کارایی


یکی از شاخصه های با اهمیت ال‌جی در تولید این محصول تلاش برای رسیدن تجربه تماشای سینمایی است که تنها محدود اصلاح و نسبت تصویر نبوده و طراحی نیز بـه این نکته کمک می‌کند. تماشای فیلم جالب در سینما همواره لذت و جذابیت‌های خاصی دارد و ال‌جی قصد دارد در تلویزیون‌های سری سینمایی خود بـه این سمت حرکت نماید . برای نیل بـه این هدف نکات بسیاری باید در نظر گرفته شود تا تجربه تماشای فیلم جذاب در سینما شبیه سازی شود، به جز تصویر صدا نیز نقش پررنگی در این اتفاق دارد که ال‌جی هم از آن قابل نبوده و صدایی قدرتمند و فراگیر را ایجاد کرده است که برای ایجاد آن دو اسپیکر و ساب ووفر به انجام آن مشغول اند دکه در کنار هم، صدایی 3 کانال را تولید می‌کنند و در مجموع قادر به تولید صدایی توان 24 وات است. هرچند که شما برای تجربه بهتر صدا نیاز بـه هزینه بیشتر و اضافه کردن یک سینمای خانگی دارید.


هرچند که عکس های در صفحه این تلویزیون دارای جزئیاتی کامل است. اما برای ارزیابی خوب عکس های شما نیاز وسیله ای برای اندازه گیری رنگ‌ها دارید. وسایلی که برای اندازه گیری رنگ موجود هستند اکثرا ٌ گران قیمت اند و به تنهایی کاربرد ندارند و باید در نرم افزار های ویژه ای تحلیل و تحلیل شوند. نتیجه این نقد را می‌توان این طور بیان کرد که بیشینه روشنایی این تلویزیون نزدیک بـه 243.89 cd/m2 است و رنگ سیاه ایجاد شده توسط این تلویزیون مساوی با 0.028 cd/m2 است. همین طور کنتراست قابل اندازه گیری 8.710:1 است که سبب می‌شود در تولید سایه ها و جزئیات تصویر موفق عمل نماید و وضوحی قابل قبول ارائه نماید . در مجموع تصویر خروجی این تلویزیون قابل قبول است اما اغوا کننده نیست. در برخوردهایی که روشمند نیستند شما بهترین تصویری که در تلویزیون‌های دیگر دیده‌اید را مبنا قرار خواهید داد.

در تصویر می‌توانید ببینید که نقطه های آبی، سبز و قرمز که به وسیله رنگ سنج و کمک برنامه بررسی تصویر سنجیده شده‌اند کمی مکان قرار گیری ایده آل خود فاصله دارند. ولی همگی بـه مکان قرار گیری ایده آل خود نزدیک اند.
ریموت کنترل جادویی که در بسته بندی خواهید دید طراحی منحصر بـه فردی دارد و برای انجام تمام آنچه می‌خواهید کافی خواهد بود چرا که این ریموت کنترل از نظر دکه کم تعداد است و بسیار سریع به آن عادت خواهید کرد، از ارگونومی خوب ی برخوردار است و در مواقعی که بـه چیزی بیش از آن نیاز دارید ریموت کنترلی مجازی در روی صفحه تلویزیون نمایش داده خواهد شد. وزن مناسبی دارد که به خوش دست شدن آن کمک سزایی می‌کند. این ریموت کنترل شما را قادر خواهد کرد که وب گردی بکنید ، بازی کنید و یا از طریق فضای ابری که ال‌جی برای شما در نظر گرفته محتوای مورد نظر خود را اشتراک بگذارید. می‌توان گفت اگر ریموت کنترل جادویی به بهتر ی کار نمی‌کرد و یا طراحی مناسبی نداشت شما نمی‌توانستید تجربه خوشایندی از تلویزیون هوشمند داشته باشید و این نکته در همه تولید کنندگان تلویزیون‌های هوشمند رعایت شده است.
جمع بندی
تلویزیون‌های سری 7 ال‌جی تلاش دارند تا تصویری باکیفیت و جزئیات را ایجاد کنند.-هر چند که ایرادهایی در زمینه ایجاد عکس های سه بعدی هنوز آن‌ها وارد است- و بعد از کیفیت امکانات برای ای در زمینه هوشمند بودن را در خود به همراه دارند. هر چند که امکانات هوشمند، تصاویر کیفیت و استفاده برق پایین در مجموع مجموعه ای گران قیمت را تشکیل خواهند داد ولی بی شک همتایان کمی وجود دارند که این حصول قشنگ و پر امکانات ال‌جی مقایسه شوند.

/ 0 نظر / 32 بازدید