مسئله بزرگی به نام بک لینک

مسئله مهمی به نام بک لینک

تمام چیز از آن جایی شروع شد که مدیران وب وبسایت ها اندکی از استراتژی های موتور جست و جوی گـوگل خبر شدند ، لینک های بی و خریداری شد و لذت بودن در صفحه اول گوگــل لبخندی را بر روی لبان مدیران این وب سایت ها ، باقی گذاشت و حس پی بردن به استراتژی گـوگل آن ها رو خرسند نگاه داشته بود. تا این که جانوران دو رنگ گوگل وارد جهان ی اینترنت شدند .مسئله بزرگی به نام بک لینک

اما نتایج را چه وب سایت هایی تشکیل میدادند؟
خب این پرسش مهمی است و هنوز نیز نمی توان جواب قاطعی برای آن داشت، اما برای رسیدن جواب درست بیاید هم ببنیم مدیر این وب سایت بزرگ از راه اندازی وب سایت گوگل چه هدفی داشته است. در واقع این نوع به جواب رسیدن می گویند مهندسی مکوس . مهندسی معکوس می گوید ، شما برای اینکه یک گوشی همراه بسازید نیازی نیست قطعا به سازنده آن مراجعه بکنید و دستور آن را بپرسید بلکه با مشاهده و آنالیز قطعات آن می توانید بـه نحوه تهیه آن دست پیدا بکنید . خب نتیجه می گیریم گوگل که تمام استراتژی های خود را هیچ وقت به طور کامل بیان نمی نماید پس باید ببنیم امروزه چه وب وب سایت هایی را در صفحه اول نگه داشته است و هدف اصلی او از جست و جوی کاربران چه چیزی است .

خب این رسالت الگوریتم های گوگل از عبارت پاندا و پنگوئن بوده است که وب سایت های مفید و خوب را شناسایی کنند و سایت های اسپم را صفحات انتها هدایت کنند جواب داریم نزدیک تر می شویم. اما سه نکته که به نظر من در این امر تاثیر گذار است را در ادامه بیان میکنم :
عوامل با اهمیت بهینه سازی و بک لینک های طبیعی:

۱- بک لینک با کیفیت:

بک لینک بی کیفیت: بک لینکی است که از وب سایت های بی کیفیت و بی ربطی نسبت وب سایت شما بیاید. برای مثال زمینه کار سایت شما آشپزی است و یک سایتی که در مورد پزشکی کار می نماید از تمام صفحاتش بـه شما لینک بدهد این نوع از نظر گوگل ممنوع و اسپم است .

بک لینک کیفیت: از سایت های مرتبط با وبسایت شما می آید و در قالب توضیحات است. برای مثال یکی از دوست ها من کلاس روش سئو برگزار می نماید و من در قالب توضیحاتی او لینک می دهم. یکی از بهترین راه های دریافت لینک طبیعی تولید محتوای است ، زمانی که شما محتوای مفید ی را تولید بکنید مطمئنا دیگر وبلاگ نویس ها به شما لینک می دهند ولی راه دیگری که بسیار امروزه با اهمیت شده است ارسال پست های مهمان در وبسایت های با ارزش است.

۲- میزان ماندن کاربر در وبسایت و کم شدن فرار از سایت:

۳- وبسایت هایی که در شبکه های اجتماعی و اشتراک ویدیو فعال ترند.

کار در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، تویتر و گوگل پلاس راه های بسیار بهتر ی برای تهیه لینک هستند . مد نظر داشته باشید تنها تعداد بک لینک ها برای گوگل با اهمیت نیست بلکه نوع کار وب سایت شما بسیار با اهمیت است . به همین دلیل شما باید کار کاملا عادی برای سایت داشته باشید و با داشتن یکی نقشه ذهنی قوی همه این روش ها ، ایجاد رابطه بکنید . در بین این شبکه ها ، تجربه نشان داده است شبکه گوگل پلاس و یوتوب از ارزش بالایی برخوردارند و به سرعت می توانند رتبه های خوب ی را برای یک سایت به دست بیاورند . به همین دلیل یک پروفایل در گـوگل پلاس ایجاد نمایید و شروع به کار در این شبکه بکنید و قطعا ویدیوهای با ارزش و مرتبطی تولید بکنید و در یوتوب بـه اشتراک بگذارید اگر در ساختن ویدیو مساله دارید می توانید نوشته چرا از فیلم جذاب مصرف نمی بکنید ؟ را مطالعه بکنید .

از نظر بنده و بسیار از محققین ، این ها مهمترین فاکتورهایی بود که گوگل در بحث link building الگوریتم های جدید خود آن ها بسیار تذکر داشته است. ولی نکته مهمی که باید آن مد نظر داشته باشید آن است که هر سایتی سیاست های ویِژه خودش را برای seo دارد و من فکر می کنم یکی از کارهایی که هرشخصی برای سئو وب سایت باید در نظر داشته باشد تولید استراتژی سئو است .

کلمات :
سئو,بهینه سازی,بهینه سازی سایت,بک لینک,بک لینک رنک بالا,بک لینک خوب,بک لینک رنک 5,لینک بیلدینگ,بهینه سازی سایت در گوگل,سئوی سایت,سئوی وردپرس,سئوی جوملا,ارزش بک لینک,پیج رنک سایت,نقشه سایت,کلمات کلیدی,آموزش سئو,آموزش بک لینک

/ 0 نظر / 29 بازدید