تنظیمات وایرلس

تنظیمات وایرلس در ویندوز ۷

در وقتی که Ping Modem را ندارید رابطه با وایرلس دچار اختلال شده است برای انجام مجدد تنظیمات می توانید مراحل زیر را انجام دهید.
ابتدا وارد منوی Start شده و بعد از باز کردن Control Panel مورد Network and sharing center را گزینش بکنید .
در منوی سمت چپ در Network and Sharing Center با گزینش مورد Change Adapter Setting می توانید به صفحه تنظیمات کارت شبکه­های سیسـتم وارد شوید.کاهش پینگ


برای کانکت شدن به وایرلس در ابتدا این نکته را یادآور می شویم که بهتر است که در تنظیمات Internet Protocol Version 4 (TCP/IP4) در کارت شبکه شما IP خاصی ست نشد باشد و تنظیمات IP به صورت Obtain باشد.
برای چک کردن این مورد می توانید روی Wireless Network Connection کلیک راست کرده و مورد Properties را انتخاب بکنید
.
کاهش پینگ,سرویس کاهش پینگ,پینگ

با دو بار کلیک بر روی مورد Internet Protocol Version 4 (TCP/IP4) وارد صفحه تنظیمات IP می شوید. در این سری مورد Obtain an IP address automatically را انتخاب بکنید .
یاد آور می شویم که این مورد در صورتی است که DHCP مربوط به DSL CEP فعال باشد، که اکثر DSL CPE ها به صورت Default همین طور است. در غیر این صورت شما باید در این بخش IP های مورد نظر را تنظیم بکنید .
بعد از انجام عملیات مجدد وارد صفحه Network and Sharing center شده مورد Manage Wireless Network را گزینش بکنید .
در این پارت نام شبکه­های وایرلسی که شما در قدیم به آنها متصل شده اید نشان داده می شود. با انتخاب مورد Remove آن را Remove بکنید . این کار باعث می­شود که تنظیماتی که پیش از این در نوغ کانکت شدن به شبکه وایرلس ست شده است از عبارت نوع Security Password وایرلس پاک شده و امکان تنظیم مجدد آن فراهم شود.
بعد از این کار در منوی سمت چپ در Network and Sharing center با گزینش مورد Change Adapter Setting می توانید به صفحه تنظیمات کارت شبکه های سیـستم خود وارد شوید.
با وارد شدن به این صفحه با راست کلیک بر روی مورد Wireless Network Connection و انتخاب مورد Connect/Disconnect صفحه­ای برای شما باز خواهد شد.
در این بخش نام وایرلس­هایی که در محدوده شما قابل دسترسی است نشان داده می شود شما می توانید با انتخاب وایرلس خود به آن کانکت شوید. در صورتی که Password خاصی برای وایرلس ست کرده باشید در این لحظه از شما پسوردتان را پرسش می نماید شما باید پسورد را در این سری وارد بکنید و مورد کانکت را انتخاب بکنید .
در صورتی که با ورود به صفحه View Available Wireless Network هیچ شبکه وایرلسی Delect نمی شود ممکن است یکی از موراد زیر اتفاق افتاده باشد.
– دکمه وایرلس لپ تاپ خاموش می­باشد.
– سیسـتم از برنامه خاصی برای کانکت شدن به وایرلس استفاده می نماید (این برنامه در منوی Start در بخش All Programs با نام Wireless معین شده است) برای آشنایی با مراحل اتصال از طریق برنامه ویِژگزینشه وایرلس، می توانید به آموزش برنامه وایرلس که در زمان خرید کارت شبکه وایرلس به شما داده شده است مراجعه بکنید .

– وایرلس DSL CPE غیر فعال است (که در این صورت باید به کنسول DSL CPE مراجعه کرده و از Enable بودن تنظیمات وایرلس مطمئن شوید. این کار را می توانید با استفاده از روش مودم انجام دهید.)
– فاصله سیـستم شما از DSL CPE خیلی است .
– نام شبکه وایرلس (SSID) به صورت Hidden (مخفی) set شده است. در این صورت بدون داشتن نام معین ات وایرلس نمی توانید به آن کانکت شوید.

کاهش پینگ,سرویس کاهش پینگ,پینگ

در صورتی که بعد از شناسایی کردن شبکه وایرلس باز هم امکان کانکت شدن به وایرلس وجود نداشت:
– ممکن است پسورد وارد شده غلط باشد (پسورد صحیح را می توانید در کنسول مودم با مصرف از راهنمای آن چک بکنید .)
– ممکن است نوع Wireless Security گزینش شده در کنسول مودم توسط کارت شبکه وایرلس پشتیبانی نشود. (برای تست این مورد می توانید نوع Security مودم را در حالت No Security گزینش کرده وایرلس را کانکت کرد. در صورتی که مورد بدون مساله انجام شد توانستیم به شبکه وایرلس کانکت شویم انواع دیگری از Security را بر روی مودم انتخاب کرده و تست می کنیم. این مورد را می توانید با استفاده از آموزش مودم انجام دهید.)
– ممکن است که وایرلس مودم شما مساله پیدا کرده باشد. (در این صورت می توان با تست یک Device دیگر که می تواند به شبکه وایرلس Connect شود مانند تلفن همراه برای آزمایش شبکه وایرلس استفاده کرد). در صورتی که آن Device هم نتوانست به شبکه شما کانکت شود، یک بار مودم را با مصرف از آموزش مودم ریست مجدد کانفیگ بکنید .
– کارت شبکه سیستم شما مساله پیدا کرده است. (برای تست این مورد می توانی سیستم را در شبکه دیگری برده و به وایرلس آن شبکه کانکت کرد). در صورتی که سیسـتم در شبکه­های وایرلس دیگر نیز داری مساله بود کارت شبکه وایرلس سیـستم را Remove و مجدد نصب بکنید .

/ 0 نظر / 54 بازدید