مسئله خطیری به نام بک لینک

مسئله بزرگی به نام بک لینک

تمام چیز از آن جایی شروع شد که مدیران وب سایت ها اندکی از استراتژی های موتور جست و جوی گوگــل با خبر شدند ، لینک های بی و خریداری شد و لذت بودن در صفحه اول گـوگل لبخندی را بر روی لبان مدیران این سایت ها ، باقی گذاشت و حس پی بردن بـه استراتژی گـوگل آن ها رو خرسند نگاه داشته بود. تا این که جانوران دو رنگ گـوگل وارد جهان ی اینترنت شدند .مسئله بزرگی نام بک لینک

بله اولین موجودی که بک لینک اسپم برایش جالب نبود جناب آقای پنگوئن بودند و بـه سرعت مبارزه را شروع کرد تا این که لبخند بسیاری از همان مدیران تبدیل اخم پرتعجبی گشت. در واقع آن مدیران باهوش هیچ زمان گمان نمی کردند که خزنده اینترنتی بـه چنین هوش و قدرتی برسد. اما آن ها دیگر چاره ای جز خداحافظی با وب سایت خود نداشتند چون پنگوئن بسیار جدی امده بود. این جریان ادامه داشت تا این که نتایج جست و جو مانند ساحل دریا آرامش رسید و کاربران خیال آسان نتایج را جست و جو می کردند و بـه هدف خود سریع ا می رسیدند.

اما نتایج جدید را چه وب سایت هایی تشکیل میدادند؟
خب این سوال مهمی است و هنوز هم نمی توان جواب قاطعی برای آن داشت، اما برای رسیدن به جواب درست بیاید هم ببنیم مدیر این وب سایت بزرگ از راه اندازی وب سایت گوگل چه هدفی داشته است. در واقع به این نوع بـه جواب رسیدن می گویند مهندسی مکوس . مهندسی معکوس می گوید ، شما برای اینکه یک گوشی همراه بسازید نیازی نیست قطعا بـه سازنده آن مراجعه بکنید و دستور آن را بپرسید بلکه با مشاهده و آنالیز قطعات آن می توانید شیوه تهیه آن دست پیدا بکنید . خب نتیجه می گیریم گـوگل که تمام استراتژی های خود را هیچ وقت بـه طور کامل بیان نمی نماید پس باید ببنیم امروزه چه وب وبسایت هایی را در صفحه اول نگه داشته است و هدف اصلی او از جست و جوی کاربران چه چیزی است .

هدف گوگل :
بد نیست بدانید هدف گـوگل از ابتدا سازماندهی کردن اطلاعات جهان و دسترس پذیر کردن آنها برای عموم بوده است. یعنی زمانی که کاربر دنبال اطلاعاتی است ( این اطلاعات می تواند آدرس یک فروشگاه، یک آهنگ نو یا هر چیز دیگر باشد ) یک جستجوی آسان در چند ثانیه به آن برسد. خب سوال دوم با اهمیت تر می شود؟ گوگــل چه سایتی را برای کاربرش مفید می داند؟ جواب بسیار آسان است سایتی که خود کاربر رضاتیش را نشان بدهد. ولی رضایت کاربر را گوگل از کجا متوجه می شود؟
خب این رسالت الگوریتم های گـوگل از عبارت پاندا و پنگوئن بوده است که سایت های مفید و بهتر را شناسایی کنند و وبسایت های اسپم را بـه صفحات انتها هدایت کنند جواب داریم نزدیک تر می شویم. ولی سه نکته که نظر من در این امر تاثیر گذار است را در ادامه بیان میکنم :
عوامل با اهمیت seo و بک لینک های طبیعی:

۱- بک لینک با کیفیت:

بک لینک بی کیفیت: بک لینکی است که از سایت های بی کیفیت و بی ربطی نسبت بـه وب سایت شما بیاید. برای مثال زمینه کار سایت شما آشپزی است و یک سایتی که در مورد پزشکی کار می نماید از تمام صفحاتش شما لینک بدهد این نوع از نظر گـوگل ممنوع و اسپم است .

بک لینک کیفیت: از وبسایت های مرتبط با وبسایت شما می آید و در قالب توضیحات است. برای مثال یکی از دوست ها من کلاس آموزش seo برگزار می نماید و من در قالب توضیحاتی بـه او لینک می دهم. یکی از بهترین راه های دریافت لینک طبیعی تولید محتوای است ، زمانی که شما محتوای مفید ی را تولید بکنید مطمئنا دیگر وبلاگ نویس ها به شما لینک می دهند ولی راه دیگری که بسیار امروزه با اهمیت شده است ارسال پست های مهمان در وبسایت های ارزش است.

۲- میزان ماندن کاربر در وبسایت و کم شدن فرار از سایت:

این امر هم در الگوریتم حائز ارزش شد زیرا در قدیم ای نه چندان دور سایت هایی بودند که صفحات خود را مملو از کلمات کلیدی می کردند تا کاربران وارد وب سایت شوند. خب کاربر هم بعد از ورود بـه اقطعا ل زیاد آن وبسایت را ترک می کرد.امروزه این طور ترک سایت بـه هر یک نمره بد برای وبسایت محسوب می شود و در مقابل مانند و مصرف هرچه بیشتر کاربر از وب سایت امتیازی مثبت تلقی می شود. بدین منظور در سایت خود لینک های چرخشی طبیعی ایجاد بکنید و کاربران را بیشتر در سایت خود نگاه دارید.

۳- وب سایت هایی که در شبکه های اجتماعی و اشتراک ویدیو فعال ترند.

کار در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، تویتر و گوگل پلاس راه های بسیار بهتر ی برای تهیه لینک هستند . مد نظر داشته باشید تنها تعداد بک لینک ها برای گـوگل با اهمیت نیست بلکه نوع کار وبسایت شما هم بسیار با اهمیت است . به همین دلیل شما باید کار کاملا عادی برای سایت خود داشته باشید و داشتن یکی نقشه ذهنی قوی همه این روش ها ، ایجاد رابطه بکنید . در بین این شبکه ها ، تجربه نشان داده است شبکه گوگــل پلاس و یوتوب از اهمیت بالایی برخوردارند و سرعت می توانند رتبه های خوب ی را برای یک سایت بـه دست بیاورند . به همین دلیل پروفایل در گوگل پلاس ایجاد نمایید و شروع کار در این شبکه بکنید و قطعا ویدیوهای با ارزش و مرتبطی تولید بکنید و در یوتوب بـه اشتراک بگذارید اگر در ساختن ویدیو مساله دارید می توانید نوشته چرا از فیلم جذاب مصرف نمی بکنید ؟ را مطالعه بکنید .

کلمات :
سئو,بهینه سازی,بهینه سازی سایت,بک لینک,بک لینک رنک بالا,بک لینک خوب,بک لینک رنک 5,لینک بیلدینگ,بهینه سازی سایت در گوگل,سئوی سایت,سئوی وردپرس,سئوی جوملا,ارزش بک لینک,پیج رنک سایت,نقشه سایت,کلمات کلیدی,آموزش سئو,آموزش بک لینک

/ 0 نظر / 9 بازدید